Spot radiowy o przedsiębiorstwach społecznych

Szanowni Państwo,

Do 30 kwietnia można wysłuchać spotu radiowego  pt. „Przedsiębiorstwo Społeczne”, na antenie Radia Poznań, Eska i Vox. Spot radiowy także do wysłuchania na naszej stronie.

Promocja Ekonomii Społecznej w TVP Poznań

Szanowni Państwo,

Od 6 do 20 kwietnia w TVP Poznań jest emitowany spot telewizyjny pt. „Przedsiębiorstwa Społeczne”, w ramach zwiększania widoczności ekonomii społecznej w subregionie poznańskim. Zapraszamy do obejrzenia!

POBIERZ SPOT

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie Przedsiębiorstwem Zaangażowanym

W marcowym numerze „Informatora Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie” czytamy o styczniowej konferencji sieciującej partnerstwa lokalne, która odbyła się w Śremie. W trakcie wydarzenia Spółdzielnia otrzymała tytuł „Przedsiębiorca Zaangażowany”, który otrzymała z rekomendacji Wielobranżówej Spółdzielni Socjalnej Paumark. Oba przedsiębiorstwa owocnie ze sobą współpracują.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie przedsiębiorstwo zaangażowane

Ekonomia społeczna w Powiecie Szamotulskim

W powiecie szamotulskim działa wyjątkowo wiele podmiotów ekonomii społecznej. Centrum Integracji Społecznej przy Fundacji Nadzieja oraz Spółdzielnia Socjalna Talent w Szamotułach, Spółdzielnia Eko-Przemiana we Wronkach, Spółdzielnia  Socjalna  Znajome w Kaźmierzu, Centrum Integracji Społecznej Ostoja i Spółdzielnia Socjalna Horyzont w Pniewach. W listopadzie 2017 r. Gmina Pniewy, otrzymała honorowy tytuł „Samorząd Zaangażowany” za rozwój ekonomii społecznej swoim terenie. Zbliżająca się Gwiazdka i koniec roku- sprzyjają podsumowaniom. Mijający rok można zaliczyć do wyjątkowo udanych dla Ekonomii Społecznej w powiecie szamotulskim.

Glos_Wielkopolski_Tyg._Dzien_szamotulski_01_12_2017

Zaszufladkowano do kategorii Media

Spółdzielnie socjalne w Powiecie Obornickim

Władze samorządowe gminy i powiatu obornickiego sprzyjają rozwojowi ekonomii społecznej. Centrum Integracji Społecznej i spółdzielnia socjalna w Rogoźnie, spółdzielnia socjalna, spółka non profit oraz grupa inicjatywna spółdzielni socjalnej w Obornikach pokazują, że warto postawić na przedsiębiorczość społeczną. Nie dziwi więc fakt, że na  konferencji sieciującej partnerstwa  lokalne  „Społecznie odpowiedzialne zamówienia publiczne” 22 listopada 2017 roku – w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, Gmina Oborniki otrzymała Honorowy Tytuł Samorząd Zaangażowany, za rozwój ekonomii społecznej na swoim terenie. Intensywny rozwój ES wspiera tutaj  także Rada Inicjatyw Społecznych – jedyna taka w Wielkopolsce.

Glos_Wielkopolski_Tyg._Tydzien_obornicki_01_12_2017

Zaszufladkowano do kategorii Media

Praca dzięki spółdzielniom socjalnym w Powiecie Śremskim!

Ostatnie tygodnie roku to czas podsumowań, przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i planowania przyszłości. Miasto Śrem i powiat śremski  sprzyjają rozwojowi ekonomii społecznej. Prężnie działające Centrum Integracji Społecznej, Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Paumark oraz właśnie powstała Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Warta pokazują, że warto postawić na przedsiębiorczość społeczną. Paumark głównie współpracuje ze Śremską Spółdzielnią  Mieszkaniową, natomiast Warta zajmuje się sprzątaniem wnętrz mieszkań budowanych przez Everest Development. A Centrum Integracji Społecznej współpracuje łącznie z 12 – ma pracodawcami, ma obecnie 14 uczestników, w tym 10 osób jest od początku założenia Centrum.

Glos_Wielkopolski_Tyg._Tygodnik_Sremski_01_12_2017

Zaszufladkowano do kategorii Media

Ekonomia Społeczna na Święta

Ostatnie tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia to czas zakupu prezentów, planowania spotkań rodzinnych, przygotowań, ale i… czułego serca. A gdyby to wszystko połączyć i nieszablonowo podejść do potrzeb związanych ze świętami i świadomie dokonać miejsca organizacji kolejnej wigilii firmowej, przedświątecznego spotkania towarzyskiego czy zakupu prezentów i zamówić wszystko w przedsiębiorstwie społecznym? Kulinarne spółdzielnie socjalne Wspólny Stół, Kropka, Ciacho i Dobra oferują bogate menu, różne w formie i cenie makowce, ciasta świąteczne i pierniki. Prezenty – rękodzieło znajdziemy w spółdzielni  Furia , Stowarzyszeniu Społecznym i Art Zagrodzie. A jeszcze możemy się wybrać na przedświąteczny koncert do QQryku  czy do Kropki….

Artkuł ES na Święta_01_12_2017

Zaszufladkowano do kategorii Media

Ekonomia Społeczna dla dzieci

Przedsiębiorstwa społeczne, prowadzą dzisiaj różnorodną aktywność, wręcz zaprzeczając wielu dotychczasowym stereotypom dotyczącym działalności spółdzielni socjalnych. Przedszkola, warsztaty rozwojowe i terapeutyczne, miejsca zabaw i integracji – to dzisiaj wyspecjalizowane ośrodki odpowiadające często na specyficzne potrzeby dzieci i ich rodziców, a związane z edukacją, czy ostatnio częściej ze zdrowiem.

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Media