Zbiórki publiczne – organizacja, sposób przeprowadzania i sprawozdawczość

Wprowadzone nowe zasady zbiórek publicznych, obowiązujące od lipca tego roku, nie wszystkim są jeszcze znane. Na spotkanie z prawnikiem organizowane 14 listopada zapraszamy tych z Państwa, którzy chcą na ten temat dowiedzieć się nieco więcej.

Podczas spotkania prawnik opowie na czym polega prowadzenie zbiórek publicznych według nowej ustawy. Dodatkowodla każdej z organizacji uczestniczącej w spotkaniu przygotuje wymagane zgłoszenie zbiórki publicznej.

Wsparcie mogą otrzymać podmioty ekonomii społecznej (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, centra i kluby integracji społecznej, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych) z subregionu poznańskiego, (tj. m. Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wrzesińskiego), które nie miały jeszcze szansy skorzystać z oferty usług specjalistycznych: prawnych, księgowych, marketingowych Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej przy Centrum PISOP.

Aby skorzystać z usługi, należy najpóźniej do 12.11. (środa) przesłać zgłoszenie oraz wypełnioną analizę-test de minimis na adres anita.nowicka@pisop.org.pl.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Więcej informacji udziela Anita Nowicka pod nr tel. 61/851 91 34 lub mailem anita.nowicka@pisop.org.pl.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Piątkowe Poranki z Prawnikiem”.

W przypadku chęci skorzystania z usług prawnych z innego zakresu niż temat przewodni, prosimy o kontakt w celu umówienia indywidualnego tematu i terminu spotkania.

Wydarzenie jest częścią projektu pn. „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”. Po więcej informacji o projekcie kliknijtutaj.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

analiza – test de minimis