Spółdzielnia Socjalna FIORD TEAM

  Prowadzimy działalnością terapeutyczną (dzieci niepełnosprawne) i rekreacyjną (dzieci, młodzież i dorośli) w zakresie jeździectwa. Sport i rekreacja hippiczna są u nas propozycją dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Konie i jazda konna są naszym głównym obszarem działalności, ale też pretekstem do integracji (osób z różnych środowisk i o różnym stopniu sprawności), przedmiotem szerszego kontekstu (szanowanie przyrody, ekologia) i po prostu sposobem na życie. W naszym ośrodku pokonujemy bariery i ograniczenia, łamiemy stereotypy w niekonwencjonalny sposób, w którym nie ma miejsce na monotonię. Rozwijamy wyobraźnię i hartujemy charaktery 🙂

  Prowadzimy terapię (hipoterapia), rekreację (nauka jazdy), planujemy uruchomić uczniowski klub sportowy. Angażujemy się w różnego typu akcje i kampanie społeczne na rzecz dzieci niepełnosprawnych, prowadzimy warsztaty edukacyjne dla najmłodszych.

 

Naszą misją jest edukacja młodych pokoleń poprzez pokazanie im wartościowych form spędzania wolnego czasu, udostępnianie miejsca do rozwijania pasji i zainteresowań, kształtowania postaw odpowiedzialnych, dostrzegających  problemy przyrody i środowiska. Sport to nie tylko przestrzeń rekreacji i zabawy, lecz także kluczowy wymiar edukacji, który sprawia, że doświadczamy takich wartości jak wytrwałość, uczciwość, solidarność. Praca nad kondycją fizyczną wymaga systematyczności, współdziałania w grupie, przestrzeganie reguł, wzmacnia szacunek dla prawa, a przeżywanie porażek i zwycięstw hartuje osobowość.

  

Dane kontaktowe:

Huby Moraskie 44, Poznań

biuro@fiord-centrumhipoterapii.pl

tel. 531 842 009